Batum, Doğu Karadeniz Turu

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Tur Türü

Konaklamalı Turlar

Lokasyon

Karadeniz

Genel Bakış

1 GÜN

Siz değerli misafirlerimizle, İskenderun’dan gece 02.00‘da Dörtyol’dan 02.30‘da acentemizin belirlediği noktalarda buluşarak Batumlu Doğu Karadeniz Turumuza başlıyoruz. Yol güzergahımız üzerindeki dinlenme tesislerinde kısa ihtiyaç molaları verdikten sonra, saat 07.00 civarı Sivas’taki kahvaltı salonunda kahvaltımızı yapıyoruz. Kahvaltımızın ardından yolculuğumuza devam ediyoruz. Saat 12.00 civarında bir sonraki durak yerimiz olan Dadaşlar Diyarı Erzurum’a varıyoruz. Şehir merkezinde yapacağımız kısa gezimizden sonra öğle yemeği için Erzurum’un yöresel lezzeti olan Cağ Kebabını tatmak üzere restoranımıza gidiyoruz. Bu eşsiz lezzeti tattıktan sonra hayvan ve bitki kalıntılarının fosilleşmesinden meydana gelen Kehribarın bir türü olan ve Türkiye’de özellikle tespih yapımında kullanılan Oltu Taşının yapım atölyesine uğruyoruz. Yapılan kısa anlatımın ardından alışveriş için kısa bir mola verip ardından Borçka’ya doğru yola çıkıyoruz. Burada minibüslerimize binip Karadeniz’in cennet köşelerinden biri olan Karagöl’e varıyoruz. Bu eşsiz doğa harikası karşısında isterseniz göl kenarında yürüyüş yapabilir, sandal kiralayarak göl üzerinde gezintiye çıkabilir ya da orda bulunan kafede çayınızı veya kahvenizi yudumlarken manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Serbest zamanımızın ardından tekrardan minibüslerimize binerek yol üzerinde bulunan Bardnala Şelalesinde fotoğraf molası verip dönüş yolculuğumuza devam ediyoruz. Minibüslerden inip tur otobüsümüze bindikten sonra Hopa’da bulunan otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği otelimizde alınılacaktır.

Gezilecek otobüslü mesafe: 1229 km

Konaklama: Köşk Hotel(***), Hotel Paluri(***) vb.

 

2 GÜN

Sabah erken saatte otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelden ayrılıp Karadeniz Kıyısında yer alan ve dört mevsim çok sayıda turiste ev sahipliği yapan Batum’a doğru yola çıkıyoruz. Sarp sınır kapısındaki gerekli kontrollerden geçtikten sonra Batum’a varıyoruz. Rehberimizin kısa anlatımları eşliğinde Avrupa Meydanını ve ortasında yükselen elinde altın post olan Medea Heykelini, 2000 yıllık alfabenin yer aldığı Alfabe Kulesini, görkemli Poseidon Heykelinin yer aldığı Tiyatro Meydanını, Azerbaycanlı delikanlı ile Gürcü Kız arasındaki imkânsız aşkı anlattığı Ali ve Nino Heykelini, kentin en önemli simgelerinden olan Piazza Meydanını ve meydanın yakınında bulunan şehirdeki en eski kiliselerden biri olan St. Nicolas Kilisesini ve avlusundan mihrabına renkli işlemeleri olan Orta Camiyi geziyoruz. Şehir turumuzun ardından sınır kapısındaki kontrollerden geçtikten sonra tur otobüsümüz ile Fırtına Vadisi’ne doğru yola çıkıyoruz. Fırtına Deresinin kenarında bulunan restorantımızda öğle yemeği için mola veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz yemekten sonra zipline yapabilirler. Öğle yemeğimizin ardından Çamlıhemşin’e doğru yol çıkıyoruz.Otobüsle belirli bir noktaya kadar gelip daha sonra minibüslere binerek Kaçkar Dağları Milli Parkı içerisinde yer alan, Rize’de bulunan debisi en yüksek şelalelerden biri olan Palovit Şelalesi’ne varıyoruz. Burada vereceğimiz kısa fotoğraf molasının ardından minibüslerimize binerek Fırtına Deresi yamaçları üzerine kurulu, 8 burç ve 1 gözetleme kulesinden oluşan ve Kale-i Bala, Ciha Kale gibi kalelerin ve sonu İspir olan orta çağ kervan yolunun güvenliğini sağlayan Zilkale’ye varıyoruz. Muhteşem yeşilliklerle çevrili manzaranın tadını çıkarıp vereceğimiz fotoğraf molamızın ardından bir sonraki durağımız olan Çinçiva (Şenyuva) Köprüsüne varıyoruz. Buradaki fotoğraf çekimlerimizin ardından tekrardan minibüslerimize binerek tur otobüsümüzün olduğu yere doğru hareket ediyoruz. Daha sonra otobüsümüze binip Ayder Yaylasına varıyoruz. Panoramik olarak Gelin Tülü Şelalesini görüp otelimize varıyoruz. Akşam yemeğimiz otelde alınacaktır.

Gezilecek otobüslü mesafe: 246 km

Konaklama: Zitaş Hotel(***), Arsan Hotel(***) vb.

 

3 GÜN

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Ayder Yaylasında bulunan elektriğini doğal yollardan üreten Karadeniz insanının kıvrık zekasının ürünlerini görebileceğimiz Mucit’in Yerini ziyaret ediyoruz. Burada vereceğimiz kısa mola boyunca dileyen misafirlerimiz etrafı gezebilir, dileyen misafirlerimiz ise yöreye özgü mısır unu, peynir, tereyağı ve bal alışverişi yapabilirler. Molamızın ardından kendir ipinden el tezgahında dokunan ve özellikle Rize’de üretilen ve adını buradan alan Rize Bezi (Feretiko) Atölyesine uğruyoruz. Atölyeyi gezdikten sonra misafirlerimize alışveriş için kısa bir mola verip daha sonra Trabzon’un simgesi, Karadeniz denilince sımsıkı ormanları ile aklımızda yer edinen ve yöre halkının “dünyanın sonu” olarak tanımladığı Uzungöl’e doğru yola çıkıyoruz. Burada alacağımız öğle yemeğinin ardından rehberimizin belirlediği serbest zaman diliminde dileyen misafirlerimiz göl etrafında bisiklet kiralayarak turlayabilir, dileyen misafirlerimiz seyir terasından Uzungöl manzarasının tadını çıkarabilir dileyen misafirlerimiz de rehberimizin de katılımıyla Uzungöl yaylalarına çıkıp muhteşem orman manzarasının ve temiz havanın tadını çıkarabilir. Serbest zamanımızın ardından rotamızı Sürmene’de bulunan Mehmet Kumbasar tarafından yapılan el yapımı bıçak ürünlerinin satıldığı Kumbasar Bıçak Sarayına çeviriyoruz. Burada vereceğimiz kısa alışveriş molasının ardından yolculuğumuza devam ediyoruz. Yol güzergahımız üzerinde bulunan Karadeniz’in en lezzetli ve kaliteli çay fabrikası Vatan Çay’dan içimi ve lezzeti güzel, dökme ve aromalı çay üretim tesislerini ziyaret edip çayın işlenme serüveni hakkında yetkililerin anlatımlarını dinleyip alışverişlerimizi tamamladıktan sonra Trabzon’da konaklayacağımız otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeğimiz otelde alınacaktır.

Gezilecek otobüslü mesafe: 229 km

Konaklama: Hanedan Suit Hotel(****) vb.

 

4 GÜN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz. İlk durak yerimiz olan Trabzon’un Maçka ilçesinde yer alan, Anadolu’nun olduğu kadar Hristiyanlık tarihinin de en eski kiliselerinden biri olan, halk arasında “Meryem Ana” olarak da bilinen Sümela Manastırına gidiyoruz. Rehberimizin anlatımıyla bu eşsiz mimari hakkında bilgi edinip kısa fotoğraf molası vererek manastırdan ayrılıyoruz. Yol üzerinde bulunan Aya Varvara Kilisesini gezip rehberimizin anlatımlarını dinleyip Ayasofya’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Kommenos Krallığı döneminde İstanbul’daki Ayasofya’ya ithafen yapılan bu mimari harikayı ve fresklerini tanıdıktan sonra bölgenin en büyük gümüş atölyesine gidiyoruz. Burada Gümüş, Telkâri, Trabzon hasır bileziği ve ülkemizde sadece Trabzon’da üç aile tarafından yapılan, Kazaz Türkleri tarafından bölgeye kazandırılan en değerli sanat olarak nitelendirilen Kazaziye sanatının inceliklerini öğreniyoruz. Alışveriş molamızın ardından Soğuksu Tepesi’ndeki Art Neuve (Yeni Sanat) tarzında Konstantin Kabayanidis’ in yaptırmış olduğu ve Trabzon halkının Ata’ya armağanı olan Atatürk Köşkü’nü görüyoruz. Atatürk Köşkü gezimiz sonrasında rotamızı Ordu’ya çeviriyoruz. Yol güzergahımız üzerinde bulunan Vakfıkebir ekmeği ve fındık ve fındık mamülleri satış mağazasına da uğrayıp alışverişlerimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Ordu’yu tepeden seyredebileceğiniz, yeşil ve mavinin buluştuğu eşsiz Karadeniz manzarasını ayaklarınızın altına seren Boztepe’ye teleferikle çıkıyoruz. Vereceğimiz serbest zaman diliminde dileyen misafirlerimiz burada çay ve kahve içerek manzaranın tadını çıkarabilir, dileyen misafirlerimiz de bisiklet kiralayarak çevreyi gezebilir. Serbest zamanımızın ardından Samsun’a hareket ediyoruz. Konaklama Samsun’da yapılacaktır. Akşam yemeği konaklanacak otelde alınacaktır.

Gezilecek otobüslü mesafe: 473 km

Konaklama: Grand Atakum Hotel(****) vb.

 

5 GÜN

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Samsun Millî Mücadele Park Alanı içerisinde bulunan, Mustafa Kemal Atatürk’ü Samsun’a getiren Bandırma Vapuru ile birebir aynı olan Bandırma Vapuru Müzesi’ne gidiyoruz. Burada yapacağımız gezinin ardından şehrin simgelerinden biri olan ve 19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Bandırma Vapurundan indiği iskelenin önünde bulunan İlk Adım Heykeli’ne gidiyoruz. Rehberimizin anlatımlarının ardından Osmanlı şehzadelerinin eğitim gördüğü, dünyanın en güzel misket elması, kirazı, şeftalisi ve bamyasının üretildiği, gezip görülebilecek pek çok tarihi doğal güzelliği bulunan Amasya’ya doğru yola çıkıyoruz. Rehberimizin eşliğinde ve kısa anlatımlarıyla Yalıboyu Evleri, Kral Kaya Mezarları, Hazeranlar Konağı, Şehzadeler Müzesi, Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Müzesini, Şehzadeler Yolunu panoramik olarak görüyoruz. Vereceğimiz serbest zaman boyunca öğle yemeğinizin ardından panoramik olarak gördüğümüz yerleri ziyaret edebilirsiniz. Serbest zamanımızın ardından Ferhat ile Şirin Müzesine uğrayıp rehberimizin anlatımlarıyla müzeyi geziyoruz. Gezimizin ardından dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Sizleri aldığımız noktalara geri bırakarak bir sonraki Ayas Turizm Organizasyonlarında görüşmek üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

Gezilecek otobüslü mesafe: 840 km

 

TURUMUZ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER,

TURA KATILIM ŞARTNAMESİ KULLANICI SÖZLEŞMESİ,

 İPTAL KOŞULLARI, GENEL ŞARTLAR.

Bu destinasyon 8 gece 9 gündüz konaklamalı tur olarak organize edilmiştir.
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanabilir.
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız genel olarak otel, otobüs, uçak tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Otobüslü Turlarda 00-1,99 yaş çocuklarından ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır.
Triple odalarda 3ncü yatak, normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat tahsis edilebilir.
2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.
Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar.
Tüm turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Turların doluluğu arttıkça Tur fiyatları da artmaktadır. Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.
Uçaklı Turlarda Ayas Turizm, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar. Havalimanı değişikliklerinde Ayas Turizm, misafirlerine ücretsiz servis vermek zorundadır.
Ekstra Turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Ayas Turizm’in bir sorumluluğu yoktur. Ekstra Tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Ayas Turizm’in sorumluluğu değildir, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.
Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili Ayas Turizm’in herhangi bir yaptırımı yoktur.
Haftasonu Konaklamalı Turları’nda konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir.
Turlar esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.
Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan Turlardan Ayas Turizm’in sorumluluğu yoktur.
Turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 19 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Ayas Turizm’de saklıdır.
Turun iptali durumunda Ayas Turizm iptalini, iptal koşulları metnindeki gibi bizzat bildirmek zorundadır. Bu durum yasal süreç olduğundan misafirlerin tazminat hakkı yoktur.
Seyahat süresince kullandığımız araçlar ve otellerden ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan Ayas Turizm sorumlu değildir.
Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza olarak tura katılım gerçekleştirildiği gibi uygulanır. Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır. Aksi durumlarda tura katılım gerçekleştirildiği gibi sayılır.

 

İPTAL İADE GÜVENCE PAKETİ VE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI HAKKINDA

İptal iade güvence paketi; Tura çıkış gününden; 72 saat (3 gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunulur. Konaklamalı turlarda sigorta bedeli kişi başı 50 TL’dir.
Zorunlu seyahat sigortası; acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak, tur fiyatının içerisinde uygulama yapılmaktadır. Ayrıca bu durum acentenin, iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası Misafire Ait Özel Harcamadır.)

 

İPTAL KOŞULLARI

    Bu durum yeterli katılımın sağlanmaması, olağan üstü durumlar, deprem, sel vb. afet durumlarda en geç turun hareketinden 1 gün öncesine kadar iptal durumu tarafınıza bildirilir. Herhangi bir ücret kesintisi olmadan ücretiniz tarafınıza iade edilir.

 

GENEL ŞARTLAR

§  Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Tur sirküsü yayımlandığı    …../…../……… tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

§  Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.

§  Rezervasyona düşünülen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.

§  Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.

§  0-6 yaş çocuklarda otel/hotel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

§  Turlarda kademeli fiyat artışı sistemi kullanılabilir.

§  Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. hakları geri iade edilmez.

§  Yeterli sayıya ulaşılmadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar üretici acentede saklıdır. Böyle bir iptal durumunda üretici acente misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

§  Uçaklı Turlarda; uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir.

İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz. Uçaklı tur programlarında “ekonomik sınıf” kullanılmaktadır.

§  Programda aksi belirtilmedikçe, Müze kart Tur fiyatına dahil değildir. Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.

§  Tur Programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir.

§  Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

§  Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Üretici Acente kesinlikle sorumlu değildir.

§  Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanmak zorunda oldukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

§  Turda belirtilen otel/hotel isimleri turda konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir.

§  Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandalet, su ayakkabısı, spor ayakkabı vb.) tercih edilmelidir.

§  Turlarda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.

Otobüsler: 28 – 46 kişi sayılarında kullanılır.

Midibüs: 17 = 27 kişi sayılarında kullanılır.

Minibüs: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

 

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, ÜRETİCİ FİRMA OLAN AYAS İSOS TURİZM SEYAHAT OTOMOTİV TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ TARAFINDAN ÜRETİLMİŞ OLUP, AYAS TURİZM BÜNYESİNDE ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, 6502 NO’LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

15 Yıllık Turizm Güvencesi ve Hizmetleri
1618 Numaralı Zorunlu Seyahat Sigortası
Lüks Araçlar ile Ulaşım ve Araç içi İkramlar
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
Konaklama
Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği (otel konaklamaları için geçerlidir.)
Palovit - Zilkale - Çinçiva Ulaşım
Tüm öğle yemekleri ve ilk gün sabah kahvaltısı
Yemekler yanında alınan tüm içecekler
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Kişisel Harcamalar
Borçka - Karagöl Ulaşım
Sümela Manastırı Ulaşım
Uzungöl Yaylaları Ulaşım
Zipline

Güzergah

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Doğa ve Spor
Lüks ve Konfor

Tur Süresi

4 Gece

Ulaşım Tipi

Otobüslü

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

Ayas Turizm Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

₺3.890 başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
₺3.890
0 Yorum