Ait 2109-Türk Mezopotamyası kültür turu

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

8 Gün

Tur Türü

Paket Turlar

Grup boyutu

43 kişiler

Lokasyon

Türkiye

Genel Bakış

       ÖNEMLİ NOT: Proğramlarımız yurtiçi ve yurtdışı katılımlara müsaittir. Katılımcılar için ADANA HAVALİMANI ve HATAY HAVALİMANI transferleri ve proğramdan bir gün önce ve proğram bitiminden bir gün sonra ek konaklamalar olarak düzenleme yapılmaktadır. Portföyünüze eklediğinizde katılacak misafirlerimizin proğram değişikliği hakkında detaylı bilgileri Ayas Tur Organizasyonluğu Departmanı ile iletişime geçmenizi rica ederiz. Gerekli düzenlemeyi Ayas Tur Organizasyon Departmanı personellerimiz aracılığı ile ayarlaya bilirsiniz..!

       

N O T: Bu çok çeşitli ve özel tur, Doğu Türkiye'nin tüm medeniyet katmanlarını ve güzel manzaralarını keşfe çıkarıyor. Göbeklitepe ve Urartu döneminden bahsediyoruz. İncil'de geçen Harran ve Edessa'yı (şu an Urfa) geçiyoruz, Süryani Ortodoks Kilisesi'nin beşiği. Commagene İmparatorluğu, Roma ve Pers İmparatorlukları arasında tampon bir devlet olarak varlığını sürdürdü. Pavlus, Antakya'dan bir görevle ayrıldı. Türk Turizm Kurulu'nun tanıtım panosu olarak kabul edilen Kapadokya'da sona eriyoruz. Müze ziyaretimiz sırasında küçük kil tabletleri ve geç Antik Çağ mozaikleriyle karşılaşıyoruz, Hititler ve Selçuklulardan kalma eserleri görüyoruz. Yolda göçebe halklarla buluşuyoruz.

 

1. Gün: Avrupa-Diyarbakır

Diyarbakır Havalimanı'na varış. Karşılama ve ardından Otele transfer, hoş geldin kokteyli
Diyarbakır da 4*-5* otelde akşam yemeği ve konaklama.

 

2. Gün: Diyarbakır-Mardin -Deir-az-Zafaran-Urfa (140 km)

Otelde alacağımız kahvaltıdan sonra, UNESCO Dünya Mirası Kültürel Peyzajının bir parçası olan 5.5 km uzunluğunda Roma bazalt surlarını ve Hevsel bahçelerini ziyaret ediyoruz. 3. yüzyılda Romalılar burada Amida kolonisini kurmuşlardır. Roma yönetimiyle birlikte Hristiyanlık ve bir piskoposun koltuğu 3. yüzyılda buraya gelmiştir. Bu durum Arap fetihleri altında bile böyle devam etmiştir.

Öğle yemeği Diyarbakır'da. Öğleden sonra, tipik Arap karakteri, dar dik sokakları ve süslenmiş evleriyle ünlü beyaz Mardin'e doğru hareket ediyoruz.

İngiliz tarihçi Arnold Toynbee'ye göre Mardin, 1950 civarında dünyanın en güzel şehriydi. Sultan İsa Bey Medresesi'nin (1385) çatısından şehre ve Mezopotamya ovasına güzel bir manzara sunuyoruz. Büyük Camii'ni ziyaretin ardından, üzüm bağları ve bahçeler arasında ıssız bir manzarada bulunan Deir-az-Zafaran'a doğru hareket ediyoruz. Burada çoğu Süryani Ortodoks Psikoposu gömülüdür. Manastır 1933 yılına kadar Psikoposluk koltuğu da bulunan yerdi, ancak şimdi Psikopos Şam'da ikamet etmektedir.

Akşam yemeği ve konaklama, Urfa  otelinde olacaktır.

 

3. Gün: Urfa, Unesco dünya mirası – Urfa Arkeoloji Müzesi-Harran- Göbeklitepe-Atatürk Barajı- Kâhta (147 km)

Oteldeki kahvaltıdan sonra, aynı zamanda İncil'de de bahsedilen Harran'a, Türkiye'nin en sıcak yeri ancak iyi yalıtılmış çamur kovan evleriyle ünlü en pitoresk köylerinden birine gidiş.

Tarihi başlatan İbrahimi ziyaret ederek Urfa'yı gezmeye başlıyoruz. Arkeoloji Müzesine ziyaretimiz bize bu tarihin devamını anlatıyor.

Öğle yemeği, özellikle Mezopotamya spesiyaliteleriyle ünlü olan Balıklıgöl’de. Öğleden sonra, Urfa'dan 15 km uzaklıkta bulunan ve son çeyrek yüzyılın arkeolojik heyecanı, belki de son bin yılın heyecanlı keşfi olan Göbeklitepe'yi geniş çaplı ziyaret ediyoruz! 11,500 yaşında, bilinen en eski tapınak kompleksidir. Bu Unesco dünya mirası parçası henüz tüm sırlarını açığa çıkarmamıştır. Ancak ilginç hipotezler söylentiler arasında kol gezmektedir.

Bu ziyaretten sonra, Adıyaman'a yaklaşık 100 km uzaklıkta bulunan Kâhta'ya gidiyoruz. NEMRUT DAGI'nın eteklerindeki KAHTA'da, butik bir otel olan Adıyaman otelinde kalıyoruz. Nemrut Dağı'na yerel koşullara göre gün batımında veya gün doğumunda çıkacağız. 

 

4. Gün: Kâhta -Nemrut Dağ – Kâhta- Türkiye'deki UNESCO Dünya Mirası olan Nemrut Dağı – Gaziantep (186 km)

Araç içinde paket kahvaltı alıyoruz. Gidebildiğimiz yere kadar minibüslerle transfer oluyoruz. Son kısmı yürüyerek tamamlıyoruz. İki devasa terasta, tüm Kommagene panteonu kocaman heykeller halinde hayranlıkla izlenebilir. Ancak bundan sonra geç kahvaltımızı yapıyor ve Gaziantep il merkezine doğru yola koyuluyoruz. Konumu nedeniyle bu şehir eşsiz bir mutfak geleneğine sahiptir, çeşitli özel yemekleri ve tatlılarıyla mükemmel bir mutfak sunar. Mozaik müzesi, mutlaka görülmesi gereken bir yerdir; batık Zeugma'dan (Belkıs) gelen 1700 m2 geç antik dönem mozaiklerini sergiler. 

 Akşam yemeği ve geceleme Gaziantep 4*-5* otelde.

 

5. Gün: Gaziantep-Antakya- Adana veya Tarsus (393 km)

Otelde alacağımız kahvaltıdan sonra Antakyaya doğru yola çıkıyoruz. Orontes Nehri üzerindeki Antakya (şimdi Antakya), Büyük İskender'in bir generali tarafından kuruldu. Şehir hızla genişledi ve Roma İmparatorluğu'nun üçüncü büyük şehri haline geldi. Antakya, birçok din ve mezhebin bir arada yaşadığı Türkiye'nin en kozmopolit şehridir. Burası Hristiyanlıktan ilk kez söz edilen yerdir. Pavlus, dört misyoner yolculuğunun üçünde buradan başlayarak yola çıkmıştır. Bugün ise, Suriyeli mülteciler, Sünniler, Türk Alevileri ve Arap Hristiyanlar bu şehri Orta Doğu'nun barış dolu bir örneği haline getirdi.

Burada Hatay Arkeoloji Müzesi, St. Pierre Kilisesi (
Aziz Petrus’un ilk vaaz verdiği yer olduğuna ve mağarada cemaatin ilk kez ‘Hıristiyan’ adını aldığına inanılmaktadır. Bu nedenle St. Pierre Kilisesi Anadolu'nun ilk Hıristiyan kilisesi olarak bilinir), Titüs Tüneli ve Musa Ağacı destinasyonları ziyaret edilecek.

 

Doğu Ortodoks ibadet yerlerine ek olarak, kesinlikle İlk Hristiyan dünyasının ilk kilisesi olan Aziz Petrus Kilisesi'ni ve arkeoloji müzesini ziyaret edeceğiz. Kuzu ve dana eti yemekleriyle Levanten mutfağı bizi şaşırtacak. Tatlı olarak künefe bulunacak.

Akşam yemeği ve konaklama Adana da 4*-5* da

 

6. Gün: Adana veya Tarsus Eskigümüşler Kapadokya, UNESCO Dünya Mirası (276 km)

Otelde alacağımız kahvaltıdan sonra Apostol Paul'un Tarsus'taki evi ilk durağımız, ardından kısa bir şehir yürüyüşüyle devam ediyoruz. Ardından modern yol ve tünel yapım teknolojilerinin sunduğu imkanlar sayesinde Toros Dağları'nı kolaylıkla geçiyoruz ve Kapadokya'da büyük Selçuklu Camii ve Niğde'deki prenseslerin mozolesini ziyaret ediyoruz.

Eski Gümüş Manastırı tüf kayaya oyulmuş, herhangi bir eşkiyanın görebilmesini engelleyecek şekilde dizayn edilmiştir. Surlu avluda rahip hücreleri, mezarlıklar ve bazı güzel korunmuş fresklerle bir kiliseye rastlarız.

Ardından Bugünü Kapadokya'daki 4* veya 5* lüks otelimizde geçiriyoruz.

 

7. Gün: Kapadokya (80 KM)

Sabah sıcak hava balonu yolculuğu fırsatı bizlere sunulmaktadır. Kahvaltının ardından, tüm diğer gruplar gibi, lav ve tüfün oluşturduğu bu masalsı manzara vadilerinin birçoğunda tüm gün gezinti yapmak, panoramik fotoğraflar çekmek ve kısa yürüyüşler yapmak için dışarı çıkıyoruz. Tabii ki, Göreme vadisine ulaşıyoruz, Peri Bacalarını görüyoruz, ve Uçhisar'da Lezzetli bir akşam yemeği bugünümüzü tamamlıyoruz. İsteyenler bunun ardından halk oyunları akşamına katılabilir. Akşam yemeği ve konaklama için 4*-5* otelimize gidiyoruz. 

 

8. Gün: Kapadokya Kayseri-Nevşehir-Avrupa

Oteldeki kahvaltıdan sonra Kapadokya’da serbest zamanın tadını çıkarıyoruz, ardından dönüş uçuşu için havalimanına transfer oluyoruz. Yoğun bir şekilde çeşitlenen ve güzel bir şekilde tamamlanan bir yolculuğun daha sonuna gelmiş bulunuyoruz.

Yolda baklavamızın tadına bakıyoruz ve başka bir Ayas Turizm kültürel turunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

Fiyat

• Ayas İsos Turizm (Ayas Turizm) Tur Fiyat Listesi için bizimle irtibata geçmenizi rica ederiz: Türkiye'de Ayas İsos Turizm'den (Ayas Turizm) Seyahat Ürünleri, Transfer veya diğer hizmetler için bizimle irtibata geçmenizi rica ederiz.(Turlar, Grup Turları, Tatil imkan ve fırsatları, Tur organizatörlüğü, Tur operatörlüğü Ayas Turizm ayrıcalığı ile sizlere imkan sunarız.) goayas.com sayfası üzerinden partner formuna ulaşa bilirsiniz.

• Veya başka istekleriniz, özel koşullarınız ve fiyat hakkında kampanyalarımız için lütfen mail atınız. (partner@goayas.com)

 

Yorumlar

• Özel gruplar için hareket tarihi ayarlanabilir.

• 23 kişiden fazla kapalı gruplar, kültür dernekleri üyeleri, öğrenciler, öğretmenler, engelliler ve refakatçileri için özel fiyat bilgi doğruluğuna göre uygulanır.

• Özel koşulları ve fiyatları öğrenmek için lütfen e-mail gönderiniz. (partner@goayas.com)

 

Partnerler için Grup Turları Ödeme Koşulları.

• Özel gruplar için % 50 satış fiyatı üzerinden belirlenir. Partnerlerimiz satış bedelinin üzerinden ilk ödemeyi tur başlangıç gününden önce yapmakla yükümlüdür. Diğer kalan ödemeyi tur ortasında yapmakla yükümlüdür. Aksi halde tur yarıda bırakılıp tarafınızca dava süreci başlatılacağı gibi tur gerçekleşmeyecektir.

• Tura katılan misafirlerin en az kişi sayısı sezon aylarına göre değişir. Minimum sezon dışı aylarda belirtilen kişi sayısı ise 15 pax olarak belirtilmiştir.

• Sezon ayları 15 Nisan’dan 15 Eylül arası YAZ SEZONU, 16 Eylül’den 14 Nisan arası KIŞ SEZONU olarak çizelgemizde alınmaktadır.

 

İsteğe bağlı geziler

• Kapadokya'nın sıcak hava balonunda havadan keşif imkanı.

• Semazen gösterisi 

 

Fiyata Dahil Olanlar

• Tüm akşam yemekleri ve kahvaltılar
• 4*-5* otellerde konaklama,
• Türkiye geneli gezilerde konforlu ulaşım imkanı,
• Türk gecesi orgazinasyonu,
• Programlanmış ziyaretlere erişim,
• Profosyonel Rehberlik hizmetleri.
 

Fiyata Dahil Olmayanlar

• Uçuş Avrupa/İstanbul

• Seyahat Sigortası, havaalanı vergileri

• Masaya gelen içecekler, sürücü ve rehber için olağan bahşişler (hedef fiyat kişi başına 3 ila 5 avro).
• Çıkış günleri (özel grupların talebine göre) organize edilebilir. 
• Müze ve Ören Yerleri giriş ücreti 

 

N O T: Hareket günleri özel grup taleplerine göre düzenlenebilir.

 

 

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Aile ve Çocuklar
Lüks ve Konfor
Yiyecek ve İçecek
Otel ve Konaklama
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

5 Gece ve Üzeri

Ulaşım Tipi

Otobüslü
Uçaklı
Bölge Buluşmalı

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

Ayas Turizm Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

Mesaj kutusu
₺44.930 başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
₺44.930
0 Yorum
Mesajlar {{unread_count}}
... ile mesajlaş {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

Siz: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}