Ait 0703-Antalya-Isparta-Konya-Kapadokya-Ankara Kültür Turu

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

8 Gün

Tur Türü

Paket Turlar

Grup boyutu

43 kişiler

Lokasyon

Türkiye

Genel Bakış

      ÖNEMLİ NOT: Proğramlarımız yurtiçi ve yurtdışı katılımlara müsaittir. Katılımcılar için ADANA HAVALİMANI ve HATAY HAVALİMANI transferleri ve proğramdan bir gün önce ve proğram bitiminden bir gün sonra ek konaklamalar olarak düzenleme yapılmaktadır. Portföyünüze eklediğinizde katılacak misafirlerimizin proğram değişikliği hakkında detaylı bilgileri Ayas Tur Organizasyonluğu Departmanı ile iletişime geçmenizi rica ederiz. Gerekli düzenlemeyi Ayas Tur Organizasyon Departmanı personellerimiz aracılığı ile ayarlaya bilirsiniz..!

 

      1. Gün: Avrupa - İstanbul - Antalya veya Avrupadan direk uçuşla Antalya

Otele transfer ve (isteğe bağlı olarak) akşam Antalya merkezine hareket. Cumhuriyet Meydanı'ndan eski liman ve Hadrian Kapısı üzerinden Büyükşehir Belediyesi'ne kadar yürüyüş yaparak Antalya'yı keşfe çıkıyoruz.

Akşam yemeği ve geceyi Antalya'da  4*-5* otelde geçiriyoruz.

 

 2. Gün: Antalya - Sagalassos - Burdur - Isparta (220 km)
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Sagalassos'ta bir gün geçireceğiz. Etkileyici çeşme kalıntıları, pazarlar, termal banyolar, kamu binaları ve evler, kütüphane, tiyatrolar vb. hakkında uzmanlaşmış açıklamalar alacağız. Öğle yemeği için yakındaki Aglasun'a gideceğiz.

Öğleden sonra, Sagalassos Seferleri sırasında üretilen başyapıtları görmek için Burdur Müzesi'ni ziyaret edeceğiz.

Akşam yemeği ve geceyi Isparta'da 4*-5* otelde geçireceğiz.

 

 3. Gün: Isparta - Antiokheia(Pisidya)- Konya (300 km)

Otelde kahvaltıdan sonra Yalvaç-Antiokheia(Pisidya)’ya hareket ediyoruz; (M.Ö. 4. yüzyıl - M.S. 8. yüzyıl) Roma ve Bizans Pisidia vilayetinin başkentiydi.

Yapım çalışmaları M.Ö. 281 - 261 yılları arasında gerçekleşti, bu nedenle Selevkos'un ölümünden sonra da hemen tamamlandı. Şehir, Phrygia ile sınırda bulunması nedeniyle stratejik bir öneme sahipti.

Romalılar İmparator Augustus onuruna bir tapınak inşa ettiler; buna Augusteum denildi.

Apostol Paulus, Milattan Sonra 1. yüzyılda bu şehre geldi, Elçilerin İşleri'nde anlatıldığı gibi. Burada o dönem geçici bir Hristiyan topluluğu vardı.

4. yüzyıldan itibaren, Milano Fermanı ile İmparator I. Konstantin, Antiokheia(Pisidya)’da dahil olmak üzere Roma İmparatorluğu'nda Hristiyanlığa izin verdi. Aziz Paul Kilisesi, Antioch sinagogunun üzerine inşa edildi. 4. yüzyılın sonlarına doğru, Antiokheia(Pisidya) bir piskoposluktu, 5. yüzyılda bir başpiskoposluk oldu. Bizanslılar şehirde diğer kiliseleri de inşa ettiler.

Hızlı bir öğle yemeği molası.

Öğleden sonra Beyşehir tatlı su gölündeki güzel Eşrefoğlu Ahşap Camii'ni ziyaret edeceğiz.

Akşam yemeği ve geceyi Konya'da, 4*-5* otelde geçiriyoruz.

 

 4. Gün: Konya - Sultanhani - Saratlı - Kapadokya'ya (240 km)

Otelde kahvaltının ardından Konya'nın tarihi şehrini ziyaret ediyoruz.

Hitit dönemine kadar uzanan Konya, ünlü Semazenler ve Selçuk kültürünün de ev sahibidir. Semazenleri izlemek gerçekten büyüleyici bir olaydır. Dönerken giydikleri beyaz elbiseler, safiyetlerini simgeler.

Konya'da, şair ve mutasavvıf Rumi ve Sufizm hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz, Türkçede Melvana olarak da bilinir. Mevlana doktrini, sınırsız hoşgörü, olumlu düşünce, iyilik, cömertlik ve sevgi yoluyla farkındalıkla karakterizedir. Mevlana ve takipçileri için bütün dinlerde bir tane gerçek vardı. Yahudileri, Müslümanları ve Hristiyanları aynı şekilde görüyordu ve barışçıl ve hoşgörülü öğretileri tüm inançlara mensup insanlara hitap etmiştir. Ruhsal yönünün yanı sıra, Mevlana'nın yaşadığı toplumun sosyal yönüne de dikkat ettiği bilinmektedir. Toplumsal eşitliği ve entelektüel özgürlüğü teşvik etti.

Mevlana Müzesi'ni ve etkileyici anıt mezarı ziyaret edeceğiz. Ayrıca Alaeddin Camii, Karatay Medresesi Müzesi ve Türk-Selçuklu mimarisinin mükemmel örnekleri olan İnce Minare Müzesi'ne bir mola veriyoruz.

Öğle yemeği Sultanhanı'nda, İpek Yolu'nun başlangıcı Sultanhanı Kervansarayı yakınlarında olacak.

Kapadokya'da 40'tan fazla yer altı şehri bulunmaktadır. Bu yer altı şehirleri, Perslerin ve Arapların saldırıları sırasında depo ve sığınak olarak kullanılmıştır. Her şehir birçok tünel, hava değişim için havalandırma şaftı, birkaç oda, depolama alanları, yağmur çukurları içerir. Girişler taşla kaplıdır. Bugün Saratlı yer altı şehrini ziyaret ediyoruz. Daha sonra Ihlara Kanyonu'na-Peristrema Vadisi'ne, erken Hristiyanlık dönemine ait ilkel kaya kiliseleriyle dolu sessiz bir vadinin yürüyüşünü yapacağız.

Akşam yemeğini ve geceyi Kapadokya'da 4*-5* otelde geçireceğiz.


 5. n : Kapadokya

Otelde Açık Büfe kahvaltının ardından Ürgüp'ün eski evlerini ziyaret edecek ve Rose Vadisi, Develi Vadisi, Meryem Ana Vadisi, Zelve-Paşabağ Vadisi gibi vadilerden geçerek devam edeceğiz. Zelve Vadisi'nde 1950'lere kadar Müslümanlar ve Rum Ortodokslar birlikte yaşardı. Politika ve depremler bu barışçıl topluluğa son verdi

Buradan eski zanaatları keşfe doğru yolculuğa çıkacağız;

Halı dokuma, göçebe kültürel objeler, oniks atölyesi vb.

Bu öğleden sonra, güzel bir Kızılırmak Nehri manzarasıyla 'Cömlek Kebap' adlı bölgesel bir spesiyali yiyoruz. Öğleden sonra, eski Sinassos -şu anda Mustafapaşa olarak bilinen ilçeden geçip Soğanlı'ya doğru ilerliyoruz, Erciyes ve Hasandağ volkanları yol boyunca manzaramızda olacaktır.

Akşam yemeği ve geceyi 4* veya 5* sevimli Kapadokya butik otelimizde geçiriyoruz.

 

 6. Gün: Kapadokya - Aziz Yuhanna'nın Vahiy'ine Göre Hristiyanlığın Kutsal Toprakları

 Otelde kahvaltının ardından büyülü bir manzara eşliğinde otobüs bizi bir vadiden diğerine taşıyor. Egzotik erozyon manzaralarıyla kısa bir yürüyüş yapıyoruz.

Ortahisar'a, Uçhisar'a yürüyüş turları, güzel erozyonla oluşmuş tüf kaya oluşumları ile bir dizi vadiden geçerek devam ediyoruz.

Öğle yemeği otelde veya tipik bir yerel restoranda olacaktır.

Öğleden sonra Göreme vadisini ziyaret ediyoruz, kiliselerle çevrili açık hava müzesini ziyaret edeceğiz. Geç saatlere doğru ilkel Hristiyan sanatını ve Bizans fresklerini birçok kilisede hayranlıkla gözlemleyebiliriz. Göreme vadisinde kaya kiliseleri ve mağara manastırları refektorileri, mutfakları ve mezarlıkları ile at nalı şeklinde düzenlenmiştir. Karanlık Kilise (kara kilise) fresklerinin mükemmel şekilde korunduğu görülebilir (isteğe bağlı).

Bunu, halk dansları eşliğinde lezzetli bir akşam yemeği takip ediyor.

Geceyi 4*-5* butik Kapadokya otelimizde geçiriyoruz.

 

 7. Gün: Kapadokya - Hacıbektaş - Kayseri - Ankara (400 km)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Alevi hac yeri olan Hacıbektaş-I Veli’yi ziyaret edeceğiz. Şehir, 13. yüzyıl mistik şairi Hacı Bektaş-ı Veli'ye adanmıştır ve Bektaşi tarikatının kurucusu olarak kabul edilir. Alevilik, Bektaşilik ve Sufizm, Ali'yi İslam'ın mistik bilgisinin ve içsel yorumunun kapısı olarak görür. Alevilik, Şii İslamının bir koludur. Vurgu, din, ırk, köken ve cinsiyet ayrımı gözetmeksizin daha az yasa ve düzenlemeye, ancak o kadar çok insan saygısına dayalıdır. Türk nüfusunun yaklaşık dörtte biri Alevidir. Türbeyi ziyaret edecek, müzeyi gezecek ve Hac-ı Bektaş Veli Türbesini, İslam'ın yumuşak yüzünü tanıyacaksınız.

10. Muharrem, Aşure Günü: Hz. Muhammed'in küçük oğlu Hüseyin bin Ali Kerbela'da öldürüldü.

Yolda ekonomik bir merkez olan Kayseri'yi ziyaret ediyoruz, "Anadolu Kaplanları" olarak da adlandırılır. Öğle yemeği sonrası Kayseri'de Büyük Camii ve 1276 tarihli Selçuklu mezarlarından biri olan döner kümbeti ziyaret ediyoruz.

Akşam yemeği ve geceyi 4*-5*otelimizde Ankara'da geçiriyoruz.

 

 8. Gün: Ankara

Otelde açık büfe kahvaltının ardından rehberimiz bizi Anadolu Medeniyetleri Müzesi'ni ziyaret etmek için yönlendirecek, ki burası 1995 Dünya Müzeleri ödülü kazanan müzedir.

Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara, Türkiye

Anadolu Medeniyetleri Müzesi'nde, yurt dışında çalışan Hitit bir kadının kocasına yazdığı kayınvalidesinden bahseden çok ilginç bir çivi yazısı mektubunu görüyoruz.

Eski Ankara'ya, kaleye, Boyacızade Konağı’na, Zenger Paşa Etnografya Müzesi'ne ve ardından Baharat Pazarı'na ziyaretimizi sürdürüyoruz. Geleneksel bir döner kebap restoranı olan Hacıbey'de öğle yemeği molası veriyoruz.

Öğle yemeği sonrası Atatürk'ün Anıtkabir'ini ve yakınındaki müzesini ziyaret ediyoruz. Bu müzede, yaşamının en önemli anları ve Cumhuriyet'in kuruluşu anıları olan bir fotoğraf sergisi bulunmaktadır.

Akşam yemeği ve geceyi 4*-5* otelimizde geçiriyoruz.

 

  9. Gün: Ankara - İstanbul - Avrupa

Otelde sabah kahvaltısının ardından şehir turu ve bazı ziyaretler (bir cami, Augustus Tapınağı) için Ankara'dan (İstanbul)-Avrupa'ya havalimanına hareket ediyoruz.

Yolda baklavanın tadını çıkarın! Başka bir AyasİsosTravels kültürel turunda görüşmek dileği ile.

 

Fiyat

• Ayas İsos Turizm (Ayas Turizm) Tur Fiyat Listesi için bizimle irtibata geçmenizi rica ederiz: Türkiye'de Ayas İsos Turizm'den (Ayas Turizm) Seyahat Ürünleri, Transfer veya diğer hizmetler için bizimle irtibata geçmenizi rica ederiz.(Turlar, Grup Turları, Tatil imkan ve fırsatları, Tur organizatörlüğü, Tur operatörlüğü Ayas Turizm ayrıcalığı ile sizlere imkan sunarız.) goayas.com sayfası üzerinden partner formuna ulaşa bilirsiniz.

• Veya başka istekleriniz, özel koşullarınız ve fiyat hakkında kampanyalarımız için lütfen mail atınız. (partner@goayas.com) veya partner.goayas.com formunu doldurmanızı rica ederiz.

 

Yorumlar

• Özel gruplar için hareket tarihi ayarlanabilir.

• 23 kişiden fazla kapalı gruplar, kültür dernekleri üyeleri, öğrenciler, öğretmenler, engelliler ve refakatçileri için özel fiyat bilgi doğruluğuna göre uygulanır.

• Özel koşulları ve fiyatları öğrenmek için lütfen e-mail gönderiniz. (partner@goayas.com)

 

Partnerler için Grup Turları Ödeme Koşulları.

• Özel gruplar için % 50 satış fiyatı üzerinden belirlenir. Partnerlerimiz satış bedelinin üzerinden ilk ödemeyi tur başlangıç gününden önce yapmakla yükümlüdür. Diğer kalan ödemeyi tur ortasında yapmakla yükümlüdür. Aksi halde tur yarıda bırakılıp tarafınızca dava süreci başlatılacağı gibi tur gerçekleşmeyecektir.

• Tura katılan misafirlerin en az kişi sayısı sezon aylarına göre değişir. Minimum sezon dışı aylarda belirtilen kişi sayısı ise 15 pax olarak belirtilmiştir.

• Sezon ayları 15 Nisan’dan 15 Eylül arası YAZ SEZONU, 16 Eylül’den 14 Nisan arası KIŞ SEZONU olarak çizelgemizde alınmaktadır.

 

İsteğe bağlı geziler

• Kapadokya'nın sıcak hava balonunda havadan keşif imkanı.

• Semazen gösterisi 

Fiyata Dahil Olanlar

• 8 gün/ 7 gece yarım pansiyon 4*-5* butik otelde konaklama 
•  Tüm akşam yemekleri ve 1.gün kahvaltı hariç tüm kahavlatı 
• Türkiye içi ulaşım,
• Boğaz turu,
• Programlanmış ziyaretlere erişim,
• Profosyonel rehber hizmetleri.

• Zorunlu Seyahat Sigortası
• Araç içi ikram

Fiyata Dahil Olmayanlar

• Tüm öğle yemekleri
• Avrupa/İstanbul uçuşu
• Ankara/Avrupa uçuşu
• Sigorta, havalimanı vergileri
• Masa başında içecekler ve sürücü ve rehber için genellikle verilen bahşişler (hedef fiyat kişi başı günlük 3 ila 5 euro).
• Müze ve Ören Yerleri giriş ücretleri 
• Kişisel Harcamalar

N O T: Hareket günleri özel grup taleplerine göre düzenlenebilir.

 

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Eğlence
Aile ve Çocuklar
Lüks ve Konfor
Yiyecek ve İçecek
Otel ve Konaklama
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

5 Gece ve Üzeri

Ulaşım Tipi

Otobüslü
Uçaklı
Bölge Buluşmalı

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

Ayas Turizm Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

Mesaj kutusu
₺31.174 başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
₺31.174
0 Yorum
Mesajlar {{unread_count}}
... ile mesajlaş {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

Siz: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}