Ait 3401 - İstanbul Şehir Turu

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

4 Gün

Tur Türü

Paket Turlar

Grup boyutu

43 kişiler

Lokasyon

Türkiye

Genel Bakış

ÖNEMLİ NOT: Proğramlarımız yurtiçi ve yurtdışı katılımlara müsaittir. Katılımcılar için ADANA HAVALİMANI ve HATAY HAVALİMANI transferleri ve proğramdan bir gün önce ve proğram bitiminden bir gün sonra ek konaklamalar olarak düzenleme yapılmaktadır. Portföyünüze eklediğinizde katılacak misafirlerimizin proğram değişikliği hakkında detaylı bilgileri Ayas Tur Organizasyonluğu Departmanı ile iletişime geçmenizi rica ederiz. Gerekli düzenlemeyi Ayas Tur Organizasyon Departmanı personellerimiz aracılığı ile ayarlaya bilirsiniz..!

1. gün: Avrupa-İstanbul-Bizans Kara ve Deniz Surları

İstanbul'a vardığınızda, otelinize giderken bir oryantasyon otobüsü yolculuğuna çıkacaksınız. Sadece 1453'te Fatih Sultan Mehmed tarafından aşılan korkunç Bizansın kara ve deniz surlarının büyük kısımlarında ilerliyoruz.

Konaklama:Green Park Pendik*****

2. gün: Eyüp-Eyüp Türbesi-Pierre Loti-Chora Kilisesi-Ayasofya-Topkapı Sarayı-Harem

Bugün otobüsle Haliç'i keşfedeceğiz. Muhammed Peygamber'in sancağının türbesini ziyaret etmek için Müslümanların geldiği Eyüp semtinden turumuza başlıyoruz. Büyük İslam mezarlığının hemen üzerinde, romantik kalbini yasak bir aşka kaptıran Fransız subayı Pierre Loti'nin ünlü kafesini göreceksiniz. Ardından Bizans duvarı boyunca, Eski ve Yeni Ahit'ten sahnelerin tasvir edildiği dünyaca ünlü mozaik döngüsü ile Kariye Camii'ne doğru yürüyoruz.

Yedikule ve kara surlarının muhteşem ambiyansı ile Panorama 1453'te Doğu Roma İmparatorluğu'nun son günlerini adeta yaşıyor olacaksınız. Rehberimiz eşliğinde tercih edilen Hipodroma yakın bir restoranında öğle yemeğine geçiyorsunuz.

Öğleden sonra sırasıyla, Harem ile Ayasofya ve Topkapı Sarayı'nı geziyorsunuz. Detaylı bilgileri rehberimizin anlatımıyla alacaksınız. Belki de dünyaca ün yapmış büyük Kapalıçarşı'yı gezmek için biraz zamanımız kalmıştır. Akşam yemeğimiz için yine rehberimizin eşliğinde mükemmel deniz ürünleri restoranları ile ünlü bir semt olan Kumkapı'da alacağız.

Konaklama:
Green Park Pendik*****

3. gün: Circus Maximus-İbrahim Fısıh Sarayı-Yerebatan Sarnıcı-Mısır ve Shachely Çarşısı-Sultanahmet Camii-Boğaz Tekne Turu

Hipodromda, bir zamanlar İmparator Justinianus ve İmparatoriçe Theodora yönetimindeki Nika İsyanı ve Sirk Maximus'un kalıntılarının bilgilerini rehberimizin anlatımı ile alıyoruz. Daha sonra Hipodrom, İbrahim Paşa Sarayı ve Etnografya Müzesi ziyaret ediyoruz. Tarihi Sultanhamet semtinde yürüyüş  yapıyoruz ve oradaki Sultanahmet Camii'ni ziyaret ediyoruz. Rehberimizin eşliğinde öğle yemeği için restorana geçiyoruz. Daha sonra büyük bir Bizans su deposu olan yeraltındaki harika Yerebatan sarnıcına giriyoruz.

Öğleden sonra: Mısır ve Chache pazarı ziyareti.

Mısır Çarşısı'nda safran, havyar ve lokum beklerken, Mahmut Paşa'nın Brokanteri Çarşısı'nı da görüyoruz.

Boğaz'da tekne gezisi; Avrupa'yı Asya'ya bağlayan iki asma köprünün altından süzülüyor, paha biçilmez yalılara ve Beylerbey, eşsiz Dolmahbaçe sarayı gibi padişah saraylarına hayran kalıyoruz. Kültürel Türk ürünleri ile tanışma imkanı için rehberimşz eşliğinde sizleri alış-veriş noktasına götürüyoruz. Burada el işi halılar, altın ve gümüş eşyalar, deri eşyalar, mücevherler gibi bir çok kaliteyi göreceksiniz. Kaldığımız konaklama yerinize biraz dinlenme ve akşam yemeği için dönüyorsunuz.

Konaklama:Green Park Pendik*****

4. gün: İstanbul-Avrupa

Hotelde alacağımız kahvaltının ardından, Havaalanına hareket saatine kadar bazı isteğe bağlı kısa zaman içeren gezilerin mümkün olduğu serbest bir gün olarak sizleri bırakıyoruz. Unutulmaz bir yolculuğun sonuna geldiğimiz için sizi tanıdığımız için mutlu, sizden ayrıldığımız için üzüntülü bir şekilde ayrılıyoruz. Yol boyunca baklava tadın ve başka bir GoAyas.com (Ayas Turizm) kültür turunda görüşmek ümidi ile sizlere veda ediyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler 

 * 16 Yıllık Turizm Güvencesi ve Hizmetleri
 
* Otellerde 1 Gece Konaklama
 
* Konaklamalardaki Kahvaltı ve Akşam Yemekleri
 
* 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
 
* Proğram Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
 
* Lüks Araçlar ile Ulaşım ve Araç içi İkramlar
 * Feribot, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri
 
* Profosyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 Tüm Öğle Yemekleri
 * Tüm Özel Harcamalar
 * 
Yemeklerde Alınan İçecekler
 * Müze ve Ören Yerlerine Giriş Ücretleri

 *  Hotelsiz Günlerde Yemek Ücretleri
 * Proğram dahilindeki ekstra aktiviteler

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Lüks ve Konfor
Yiyecek ve İçecek
Otel ve Konaklama
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

3 Gece

Ulaşım Tipi

Otobüslü
Uçaklı
Bölge Buluşmalı

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

Ayas Turizm Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

Mesaj kutusu
₺49.105 başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
₺49.105
0 Yorum
Mesajlar {{unread_count}}
... ile mesajlaş {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

Siz: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}