Kapadokya Turu

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

2 Gün

Lokasyon

Nevşehir

Genel Bakış

1 GÜN

Tarih ve coğrafyanın iç içe geçtiği, "Güzel Atlar Ülkesi" olarak bilinen bir masal diyarı olan Kapadokya turumuza başlıyoruz. Rotamızdaki dinlenme duraklarının ardından sabah saatlerinde Kapadokya bölgesine ulaşıyoruz. Tesiste (ücretli) kahvaltı molasının ardından 14 km uzunluğu ve içinden akan Melendiz Çayı'nın güzelliği ile bizleri karşılayan Ihlara Vadisi ile turumuza başlıyoruz. Vadi turumuz sırasında Bizans döneminden (Ağaçaltı, Yılanlı) güvercinlikler ve kiliseler göreceğiz. Ardından ülkemizdeki krater göllerinin güzel bir örneği olan Narlıgöl'e ulaşıyoruz. Fotoğraf molamızın ardından kısa bir yolculuktan sonra bölge sakinlerinin Hititlerden bu yana sığınak olarak inşa ettikleri yeraltı şehrine gideceğiz. Burada 100 metre derinliğe ulaşan yeraltı evlerini görebilirsiniz. Umarız kitlesel olarak inşa edilmiş evlerin sizi de aynı derecede etkileyeceğini umarız. Sizler için seçtiğimiz yer altı şehirlerinden Derinkuyu Kaymaklı ve Özkonak ziyaret edilecektir. Yeraltı şehri turumuzdan sonra aracımızı peribacalarından geçirip öğle yemeğimizi alacağımız tamamen kayaya oyulmuş restorana ulaşacağız. Hem mimari hem de yöresel yemekler (öğle yemeği ücretli) sunan restoranda öğle yemeği molası vereceğiz. Avanos'u geçip daha sonra Kızılırmak'ı görürseniz, Kızılırmak'tan çıkan kırmızı çanak çömlekleri görebilirsiniz. Eski yöntemlerle yapıldığı ve satıldığı çömlekçiye gidiyoruz. Ardından Erciyes ve Hasan Birikmiş dağlarında milyonlarca yıldır toplanan tüflerden doğal etkenlerle oyulmuş peribacalarının en güzel örneklerini göreceğimiz Dervent Vadisi ve Paşabağ Vadisi'ne doğru yolculuğumuza devam edeceğiz. Ardından ülkemizin en çok ziyaret edilen müzelerinden biri olan Göreme Açık Hava Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Vadideki kiliselerin, oturma odalarının ve Hıristiyanlığın ilk günlerinden beri kullanılan ve uzun yıllar sanat tarihi literatüründe yer alan taş oymalardan yapılmış fresklerin atmosferini hepimiz yaşıyoruz. Aynı zamanda bir Dünya Mirası Alanı olan açık hava müzesine yaptığımız geziden etkileneceksiniz. Ardından otelimize geçiyoruz ve günümüzü sonlandırıyoruz.

 

Akşam yemeğinden sonra otelden ayrılıyoruz ve misafirlerimizle Türk akşamı programına katılıyoruz. (ek olarak)

Gezilecek otobüslü mesafe: 480 km

Konaklama: Royal Stone Houses - Göreme***

 

2 GÜN

  Dileyenler sabah erken kalkıp Muhteşem Balon Uçuşu, ATV turu ve At Safari programına katılabilirler. (Ek olarak)

   Rehberimiz sizi balon turları, ATV turları ve at safarileri hakkında bilgilendirecektir. Balon uçuşları hava koşulları dikkate alınarak gerçekleştirilmektedir.

   Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. Onyx ve diğer değerli taşların hem üretiminin hem de tanıtımının gerçekleştirileceği Onyx Workshop turu ile güne başlıyoruz. Ardından Ürgüp'ü geçip Ürgüp'teki şarap mahzenine gidiyoruz. Doğal kayaya oyulmuş mağaralarda muhafaza edilerek yapılan şarapları öğrenebileceğiniz bu turda ayrıca alışveriş yapabilirsiniz. Dileyenler yakınlardaki Asmalı Konak olarak bilinen konağı da ziyaret edebilirler. Öğle yemeğimizin ardından kayaların kesilmesiyle elde edilen antik yerleşimlerin olduğu harabeleri göreceğiz. Ardından kısa bir yolculukla ulaşacağımız ünlü Üçbezeller Peri Bacalarına gideceğiz. Kapadokya ile ilgili hemen hemen tüm görsellerde görülebilen Üçgüzeller Peri Bacaları görüntüsü sizi büyüleyecek. Fotoğraf molamızın ardından Kapadokya bölgesinin en yüksek noktası olan ve o dönemde savunma kalesi olarak kullanılan Uçhisar Kalesi'nin bulunduğu Uçhisar bölgesine gideceğiz. Vadi örneklerinin en güzel örneklerini buradaki gezimiz sırasında göreceğiz. Aynı zamanda tarih boyunca kayaya oyulmuş ve gübre amaçlı kullanılmış güvercinlikleri de görme şansımız olacak. Burada kabak çekirdeği ve diğer yerel doğal ürünler satan bir tesiste duruyoruz. Hem tadabilir hem de alışveriş yapabilirsiniz. Bir sonraki ilgi alanımız Panorama Tepesi. Kapadokya'nın birçok güzelliğini bir arada göreceğimiz bu noktada kahvemizi yudumlarken manzaranın keyfini çıkarıyoruz. Ardından Hacıbektaş semtine giderek Bektaşi tarikatının lideri Hacı Bektaş Veli'nin makamını ziyaret edeceğiz. Hacı Bektaş Veli'nin havanını karıştırdığı Alevi-Bektaşi anlaşması, Anadolu ve Balkanlar'dan Arnavutluk, Yunanistan, Bulgaristan, Bosna, Kosova, Makedonya, Macaristan'ın Budapeşte kentinden Azerbaycan'a kadar birçok yerde kabul gördü ve benimsendi. Buradaki ziyaretimiz sırasında müze olarak hizmet veren Çorbahane, Meydan Evi ve Türbe bölümlerini gördükten sonra aracımızla yolculuğumuza başlıyoruz.

 Sizleri başka bir Ayas Turizm organizasyonundan aldığımız noktalarda bırakarak vedalaşıyoruz.

 Gezilecek otobüslü mesafe: 508 km

TURUMUZ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER,

TURA KATILIM ŞARTNAMESİ KULLANICI SÖZLEŞMESİ,

 İPTAL KOŞULLARI, GENEL ŞARTLAR.

Bu destinasyon 8 gece 9 gündüz konaklamalı tur olarak organize edilmiştir.
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanabilir.
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız genel olarak otel, otobüs, uçak tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Otobüslü Turlarda 00-1,99 yaş çocuklarından ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır.
Triple odalarda 3ncü yatak, normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat tahsis edilebilir.
2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.
Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar.
Tüm turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Turların doluluğu arttıkça Tur fiyatları da artmaktadır. Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.
Uçaklı Turlarda Ayas Turizm, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar. Havalimanı değişikliklerinde Ayas Turizm, misafirlerine ücretsiz servis vermek zorundadır.
Ekstra Turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Ayas Turizm’in bir sorumluluğu yoktur. Ekstra Tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Ayas Turizm’in sorumluluğu değildir, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.
Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili Ayas Turizm’in herhangi bir yaptırımı yoktur.
Haftasonu Konaklamalı Turları’nda konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir.
Turlar esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.
Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan Turlardan Ayas Turizm’in sorumluluğu yoktur.
Turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 19 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Ayas Turizm’de saklıdır.
Turun iptali durumunda Ayas Turizm iptalini, iptal koşulları metnindeki gibi bizzat bildirmek zorundadır. Bu durum yasal süreç olduğundan misafirlerin tazminat hakkı yoktur.
Seyahat süresince kullandığımız araçlar ve otellerden ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan Ayas Turizm sorumlu değildir.
Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza olarak tura katılım gerçekleştirildiği gibi uygulanır. Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır. Aksi durumlarda tura katılım gerçekleştirildiği gibi sayılır.

 

İPTAL İADE GÜVENCE PAKETİ VE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI HAKKINDA

İptal iade güvence paketi; Tura çıkış gününden; 72 saat (3 gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunulur. Konaklamalı turlarda sigorta bedeli kişi başı 50 TL’dir.
Zorunlu seyahat sigortası; acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak, tur fiyatının içerisinde uygulama yapılmaktadır. Ayrıca bu durum acentenin, iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası Misafire Ait Özel Harcamadır.)

 

İPTAL KOŞULLARI

    Bu durum yeterli katılımın sağlanmaması, olağan üstü durumlar, deprem, sel vb. afet durumlarda en geç turun hareketinden 1 gün öncesine kadar iptal durumu tarafınıza bildirilir. Herhangi bir ücret kesintisi olmadan ücretiniz tarafınıza iade edilir.

 

GENEL ŞARTLAR

§  Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Tur sirküsü yayımlandığı    …../…../……… tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

§  Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.

§  Rezervasyona düşünülen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.

§  Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.

§  0-6 yaş çocuklarda otel/hotel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

§  Turlarda kademeli fiyat artışı sistemi kullanılabilir.

§  Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. hakları geri iade edilmez.

§  Yeterli sayıya ulaşılmadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar üretici acentede saklıdır. Böyle bir iptal durumunda üretici acente misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

§  Uçaklı Turlarda; uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir.

İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz. Uçaklı tur programlarında “ekonomik sınıf” kullanılmaktadır.

§  Programda aksi belirtilmedikçe, Müze kart Tur fiyatına dahil değildir. Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.

§  Tur Programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir.

§  Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

§  Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Üretici Acente kesinlikle sorumlu değildir.

§  Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanmak zorunda oldukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

§  Turda belirtilen otel/hotel isimleri turda konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir.

§  Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandalet, su ayakkabısı, spor ayakkabı vb.) tercih edilmelidir.

§  Turlarda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.

Otobüsler: 28 – 46 kişi sayılarında kullanılır.

Midibüs: 17 = 27 kişi sayılarında kullanılır.

Minibüs: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

 

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, ÜRETİCİ FİRMA OLAN AYAS İSOS TURİZM SEYAHAT OTOMOTİV TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ TARAFINDAN ÜRETİLMİŞ OLUP, AYAS TURİZM BÜNYESİNDE ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, 6502 NO’LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

15 Yıllık Turizm Güvencesi ve Hizmetleri
Otellerde 1 Gece Konaklama
Konaklamalardaki Kahvaltı ve Akşam Yemekleri
1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
Proğram Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
Lüks Araçlar ile Ulaşım ve Araç içi İkramlar
Feribot, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri
Profosyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
Tüm Öğle Yemekleri
Tüm Özel Harcamalar
Yemeklerde Alınan İçecekler
Müze ve Ören Yerlerine Giriş Ücretleri
Hotelsiz Günlerde Yemek Ücretleri
Yemeklerde Alınan İçecekler
Balon Turu ve ATV Turu İsteğe Bağlıdır.

Güzergah

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Eğlence
Doğa ve Spor
Aile ve Çocuklar
Lüks ve Konfor
Yiyecek ve İçecek

Tur Süresi

1 Gece

Ulaşım Tipi

Otobüslü

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

Ayas Turizm Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

₺1.780 başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
₺1.780
0 Yorum