Eskişehir - Bursa Turu

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Tur Türü

Konaklamalı Turlar

Grup boyutu

43 kişiler

Lokasyon

Eskişehir

Genel Bakış

               ESKİŞEHİR-BURSA TURU (1 GECE KONAKLAMA 2 GÜN)

Siz değerli misafirlerimiz ile şehir dışından katılanları İstanbul kalkışlı THY TK2266 sefer sayılı anlaşmalı uçuşunuzdan gelişinizi tahmini iniş saatiniz olan 21:50'de Hatay Havalimanında karşılıyoruz. Saat 22:15'de Hatay Havalimanından turumuz için harekete geçiyoruz. Daha sonra diğer şehir içi misafirlerimizide belirlenen noktalar olan saat 23.00’da İskenderun Ayas Turizm şubemizden saat 23.30’da Dörtyol Ayas Turizm şubemizden hareket edip Eskişehir Odunpazarı Bursa Gölyazı turu yolculuğumuza başlıyoruz.

 

1.GÜN

Sabah saatlerinde Eskişehir’e varıyoruz ve belirlediğimiz bir mekânda vereceğimiz kahvaltı sonrası uygar yaşantılarını ve şehir imarını görünce şaşıracaksınız. Eskişehir gezimize ilk olarak 1961 yılında 4 ay gibi kısa bir sürede üretilen ilk yerli otomobil olan “Devrim Arabası” ve Devrim Hikayesi ile başlıyoruz. 1961 yılında bahçesinde bulunan Eskişehir Cer Atölyesinde üretilen ve burada sergilenen aracımızın hikayesini rehberimizden dinliyoruz. Rehberimizin anlatımından sonra Sazova Bilim ve Kültür Parkına gidiyoruz. Sazova Parkı, Eskişehir’in çehresini tamamıyla değiştiren projelerden birisi. İçerisinde Masal Şatosu, Korsan Gemisi gibi birçok tema görselini bulunduran parkı rehberimizin anlatımı ile gezebilirsiniz. Sazova Parkı’nda doyasıya fotoğraf çekmeniz için sizlere serbest zaman veriyoruz. Öğle molası için Kırım Tatarlarının meşhur yemeği olan Çi böreğin tadına bakmak için restoranımızda ekstra öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrası Eskişehir’in tarihi ilçesi olan Odunpazar’ına geçiyoruz. Eskişehir’in simgesi haline gelmiş, kendine has mimarisi ile rengârenk evlerin ve sokakların önünden geçiyoruz. Odunpazarı Evleri’nin arasından geçerek Atlıhan’a ulaşıyoruz. Bu güzel yerde el sanatları olan ürünleri inceliyoruz. Buradan sonra dünyanın pek çok ülkesinde bulunan Madam Tussaud müzesinin Türkiye’deki ilk örneği olan Yılmaz Büyükşeren Balmumu Heykeller Müzesine giderek başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Türkiye’nin ve Dünya’nın ünlü simalarından 160’ın üzerinde heykelin sergilendiği eserleri ziyaret edeceğiz. Müze gezimizin Türkiye’nin Amsterdam’ı ya da Venedik’i gibi benzetmesi yapılan Porsuk Çayı üzerinde Tekne Turu (Ekstra) ile şehrin ortasına yolculuk yapıyoruz. Köprübaşı’nda teknemizden inip alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından her tarafı mitolojik heykellerle donatılmış olan Kent Park’a gidiyoruz. Park içerisinde gölet, plaj, at binme alanları, açık yüzme havuzları ve yürüyüş parkurlarından faydalanıp aracımıza geri dönüyoruz ve akşam saatinde dinlenmek için otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Eskişehir Barlar sokağına gidebilir. (Ekstra)

Konaklama: Park Dedeman Eskişehir (*****) Dedepark Hotel (****) The Black Eskişehir (***) vb.

Gidilecek toplam mesafe: 810 km

  

2.GÜN

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltıdan sonra Osmanlı Devleti’ne 39 yıl başkentlik yapmış Bursa’mıza hareket ediyoruz. Sadece tarihi ile değil yeşil doğası, mistik tarihi dokusu ile ilk gezi noktamız Cumalıkızık Köyü oluyor.  UNESCO Dünya Mirası listesine girmiş olan Bursa’nın adete yaşayan tarihi konumunda olan Cumalıkızık’ta nostaljik evlerinin bulunduğu sokaktan geçiyor ve siz değerli misafirlerimiz için fotoğraf molası veriyoruz. Bu köyde gezdikten sonra Sanat Evini, Cin Aralığını ziyaret ediyoruz. Buradaki ziyaretimiz sonrasında sizler için bu ekolojik ortamda sevdiklerinize hediye almanız için alışveriş molası veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından Bursa’ya doğru hareket ediyoruz. Bursa’daki ilk durağımız kenti kuş bakışı izledikten sonra Tophane oluyor. Tophane’de ilk olarak Osmanlı Devleti’nin kurucularından olan Osman Gazi ve Orhan Gazi’nin türbelerini geziyoruz. Buradaki ziyaretlerimizin sonrasında, bölgeye adını veren Top arabalarını ve Tarihi Saat Kulesi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra sizler için kısa bir mola veriyoruz ve bu sayede Bursa’nın meşhur Kestane Şekerinin tadına bakabilirsiniz. Molamızın ardından Evliya Çelebi’nin ifadesiyle Bursa’nın Ayasofya’sı Ulu Camiyi ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından Kozahan’da İpekçiler Çarşısı oluyor. Öğle yemeği için mola verdikten sonra Bursa’nın en güzel yerlerinden olan Gölyazı Köyü’ne ziyaret ediyoruz. Hristiyanlık tarihinde önemli bir yeri bulunan müze şehir Gölyazı bizlere, Uluabat (Apollont) Gölü kıyısında doğa ile tarihin bir arada buluştuğu eşsiz bir güzellik sunuyor. Bölge hakkında rehberimizden bilgi aldıktan sonra güzel bir yürüyüş ile köyümüze geçiyoruz. Köy meydanında Ağlayan Çınar’ı görüp, rehberimizden ağacın hikayesini dinledikten sonra köprü üzerinden yarımadaya geçiyoruz Günümüzde kafe olarak restore edilmiş Gölyazı Hamamını ve Camisini tarihi surları gezdikten sonra çay molası veriyoruz. Çay molamızın ardından dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam yemeğimizi güzergâh üzerindeki uygun bir tesisten aldıktan sonra Turumuza şehir dışından gelen misafirlerimizi anlaşmalı hotelimize bırakıyoruz. Bir gece konaklamanın ardından THY TK2259 nolu sefer sayılı anlaşmalı uçağımızda yerinizi almanız için sizleri havalimanına bırakıyoruz. Diğer hatay şehri içinden katılan misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıp bir sonraki Ayas Turizm organizasyonunda buluşmak üzere veda ediyoruz.

Gidilecek toplam mesafe: 1237 km

Şehir dışından gelen misafirlerimiz için konaklama: Anemon İskenderun ****

 

TURUMUZ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER,

TURA KATILIM ŞARTNAMESİ KULLANICI SÖZLEŞMESİ,

 İPTAL KOŞULLARI, GENEL ŞARTLAR.

Bu destinasyon 8 gece 9 gündüz konaklamalı tur olarak organize edilmiştir.
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanabilir.
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız genel olarak otel, otobüs, uçak tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Otobüslü Turlarda 00-1,99 yaş çocuklarından ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır.
Triple odalarda 3ncü yatak, normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat tahsis edilebilir.
2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.
Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar.
Tüm turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Turların doluluğu arttıkça Tur fiyatları da artmaktadır. Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.
Uçaklı Turlarda Ayas Turizm, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar. Havalimanı değişikliklerinde Ayas Turizm, misafirlerine ücretsiz servis vermek zorundadır.
Ekstra Turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Ayas Turizm’in bir sorumluluğu yoktur. Ekstra Tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Ayas Turizm’in sorumluluğu değildir, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.
Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili Ayas Turizm’in herhangi bir yaptırımı yoktur.
Haftasonu Konaklamalı Turları’nda konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir.
Turlar esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.
Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan Turlardan Ayas Turizm’in sorumluluğu yoktur.
Turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 19 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Ayas Turizm’de saklıdır.
Turun iptali durumunda Ayas Turizm iptalini, iptal koşulları metnindeki gibi bizzat bildirmek zorundadır. Bu durum yasal süreç olduğundan misafirlerin tazminat hakkı yoktur.
Seyahat süresince kullandığımız araçlar ve otellerden ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan Ayas Turizm sorumlu değildir.
Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza olarak tura katılım gerçekleştirildiği gibi uygulanır. Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır. Aksi durumlarda tura katılım gerçekleştirildiği gibi sayılır.

 

İPTAL İADE GÜVENCE PAKETİ VE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI HAKKINDA

İptal iade güvence paketi; Tura çıkış gününden; 72 saat (3 gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunulur. Konaklamalı turlarda sigorta bedeli kişi başı 50 TL’dir.
Zorunlu seyahat sigortası; acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak, tur fiyatının içerisinde uygulama yapılmaktadır. Ayrıca bu durum acentenin, iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası Misafire Ait Özel Harcamadır.)

 

İPTAL KOŞULLARI

    Bu durum yeterli katılımın sağlanmaması, olağan üstü durumlar, deprem, sel vb. afet durumlarda en geç turun hareketinden 1 gün öncesine kadar iptal durumu tarafınıza bildirilir. Herhangi bir ücret kesintisi olmadan ücretiniz tarafınıza iade edilir.

 

GENEL ŞARTLAR

§  Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Tur sirküsü yayımlandığı    …../…../……… tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

§  Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.

§  Rezervasyona düşünülen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.

§  Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.

§  0-6 yaş çocuklarda otel/hotel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

§  Turlarda kademeli fiyat artışı sistemi kullanılabilir.

§  Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. hakları geri iade edilmez.

§  Yeterli sayıya ulaşılmadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar üretici acentede saklıdır. Böyle bir iptal durumunda üretici acente misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

§  Uçaklı Turlarda; uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir.

İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz. Uçaklı tur programlarında “ekonomik sınıf” kullanılmaktadır.

§  Programda aksi belirtilmedikçe, Müze kart Tur fiyatına dahil değildir. Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.

§  Tur Programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir.

§  Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

§  Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Üretici Acente kesinlikle sorumlu değildir.

§  Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanmak zorunda oldukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

§  Turda belirtilen otel/hotel isimleri turda konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir.

§  Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandalet, su ayakkabısı, spor ayakkabı vb.) tercih edilmelidir.

§  Turlarda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.

Otobüsler: 28 – 46 kişi sayılarında kullanılır.

Midibüs: 17 = 27 kişi sayılarında kullanılır.

Minibüs: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

 

 

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, ÜRETİCİ FİRMA OLAN AYAS İSOS TURİZM SEYAHAT OTOMOTİV TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ TARAFINDAN ÜRETİLMİŞ OLUP, AYAS TURİZM BÜNYESİNDE ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, 6502 NO’LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

15 Yıllık Turizm Güvencesi ve Hizmetleri
Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
Lüks Araçlar ile Ulaşım ve Araç içi İkramlar
Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
Konaklamalar
Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği (otel konaklamaları için geçerlidir.)
Zorunlu Seyahat Sigortası
Tüm Öğle Yemekleri
Tüm Özel Harcamalar
Yemeklerde Alınan İçecekler
Müze ve Ören Yerlerine Giriş Ücretleri
Tekne Turu

Güzergah

Temalar

Tarih ve Kültür
Eğlence
Aile ve Çocuklar
Lüks ve Konfor
Yiyecek ve İçecek
Otel ve Konaklama
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

1 Gece

Ulaşım Tipi

Otobüslü
Uçaklı

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

Ayas Turizm Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

₺1.780 başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
₺1.780
0 Yorum