Ege ve Akdeniz Turu

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Tur Türü

Konaklamalı Turlar

Grup boyutu

43 kişiler

Lokasyon

Akdeniz Bölgesi

Genel Bakış

1.GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 19.00’da İskenderun şubemizden saat 19.30’da Dörtyol şubemizden Ege ve Akdeniz turumuza başlıyoruz. Yol boyunca dinlenme Tesislerinde molalar ile geceyi otobüste geçirerek yolculuğumuz devam etmektedir.

 

Kat Edilecek Mesafe: 980 km

Konaklama: Otobüste konaklama gerçekleşmektedir.

 

2.GÜN

Sabah yolda alacağımız kahvaltı sonrasında Milas-Yatağan üzerinden Gökova’yı Muğla’ya bağlayan Sakar Geçidini geçiyor, güzel bir mimari yapıya sahip olan evleri ile ünlü Akyaka Beldesi’ne geliyoruz. Buradan bizleri bekleyen teknemize biniyor. Gökova’nın masmavi denizine dümen kırıyoruz. GÖKOVA TEKNE TURU: Gökova’nın eşsiz koylarını dolaşmaya başlıyoruz. Gelibolu Adası, Yeşil Deniz, Zeytinli Koy, İnce Kum, Lacivert Koy, demir atıp yüzeceğimiz koylar arasındadır. Akşamüstü tekneden iniyoruz. Azmak Çayı Tekne Turu; kanal teknelerine binip doğal sit alanı ilan edilmiş olan göçmen kuşlarının su samurlarının yaşadığı Azmak Çayı’nı görmek için Nehir’e dümen kırıyoruz. Azmak çayında gerçekleştirdiğimiz tekne turumuzun ardından üzerimize sinen deniz kokusu ardından Akyaka’dan ayrılıyor Marmaris’e hareket ediyoruz. Okaliptüs ağaçları ile çevrilmiş bulunan Aşıklar Yolu üzerinde fotoğraflar molası veriyoruz. Marmaris’teki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak Marmaris’in gece hayatını görebilir.

Gezilecek Yerler:

·       Gökova

·       Gelibolu Adası

·       Yeşil Deniz

·       Zeytinli Koy

·       İnce Kum

·       Lacivert Koy

·       Azmak Çayı

·       Aşıklar Yolu

·       Marmaris

 

Kat Edilecek Mesafe: 70 km

Konaklama: Sesin Hotel(****) vb. Hotel Moon (***) vb.

 

3.GÜN

Sabah otelimizden alacağımız kahvaltı sonrasında İçmeler tekne turu ile Marmaris Körfezinin eşsiz koylarında güneşleniyor ve denize giriyoruz. Balık Çiftliği, Kumlu Bük, Cennet Adası, Fosforlu Mağara, Kızıl Kum, Kadırga Koyu, Bakla Bükü, Akvaryum, Amos Koyu’nu gezdikten ve denize girdikten sonra Marmaris’ten ayrılıyor Köyceğiz Köyü’ne geçiyor ve Dalyan’a ulaşıyoruz. Dalyan’dan bineceğimiz kanal teknesi ile sazlıklar arasında yolculuk yapıyoruz. Rehberimizin anlatımı ile BYBLİS ve KAUNOS’un hüzün dolu hikayesini dinledikten sonra kaya oyma Kral Mezarlarını görebileceğimiz bir noktada fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molamızın ardından Göcek’e hareket ediyoruz. Çevreyi gezdikten sonra Göcek’ten ayrılıp Fethiye’ye gidiyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan Katrancı koyunda vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Fethiye’ye ulaşıyoruz. Ölü Deniz’de yüzme molası verdikten sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Fethiye’de zaman geçirebilirler.

Gezilecek yerler:

·       Marmaris

·       Balık Çiftliği

·       Kumlu Bük

·       Cennet Adası

·       Fosforlu Mağara

·       Kızıl Kum

·       Kadırga Koyu

·       Bakla Bükü

·       Amos Koyu

·       Köyceğiz

·       Dalyan

·       Kral Mezarları

·       Göcek

·       Fethiye

 

Kat Edilecek Mesafe: 285 km

Konaklama: Golden Moon Hotel (***) vb.

 

 4.GÜN

Siz değerli konuklarımız ile otelimizden alacağımız kahvaltı sonrasında Fethiye marinaya gidiyor ve bizleri bekleyen teknemize biniyoruz. 12 ADALAR TEKNE TURU: Fethiye’nin masmavi sularına açılıyoruz. Belcekız koyunda yüzme molası verdikten sonra tekne turumuzda Tavşan Adası, Kızıl Ada, Göcek Adası, Yassıcılar Adası, Zeytinli Adası, Tersane Koyu gibi koylarda yüzme molası veriyoruz. Tekne turumuzun ardından karaya çıkıp, eski ismi Levissi şimdiki ismi Kaya Köy olan Rum Kasabasına ulaşıyoruz. Burada Büyük Kilise, İlkokul, Taş Evler ve Çeşmeleri gezdikten sonra sahile geri dönüşte Telmessos Antik Tiyatrosunu panoramik olarak görüyoruz. Fethiye’ye dönüyoruz ve burada akşam yemeği yedikten sonra otelimize yerleşiyoruz.

Gezilecek Yerler:

·      Fethiye

·      Belce Kız Koyu

·      Tavşan Adası

·      Kızıl Ada

·      Göcek Adası

·      Yassıcılar Adası

·      Zeytinli Adası

·      Tersane Koyu

·      Levissi (Kaya Köy)

·      Büyük Kilise

·      Taş Evler

·      Çeşmeler

·      Telmessos Antik Tiyatrosu

 

Kat Edilecek Mesafe: 40 km

Konaklama: Golden Moon Hotel (***) vb.

 

5.GÜN

Değerli konuklarımız otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Eşen Çayı’nın bir kolu olan Karaçay’ın oluşturduğu 18 km uzunluğundaki Saklıkent kanyonuna gidiyoruz. Rivayete göre bir çobanın kaçan keçisini ararken bulduğu bu doğa harikası 1996 yılında Milli park ilan edilerek koruma altına alınmıştır. Burada vereceğimiz serbest zamanla dileyen misafirlerimiz kanyonun soğuk sularında yürüyüş yapabilir. Buradan sonra yolculuğumuza Kalkan-Kaş üzerinden rehberimizin anlatımı ile devam ediyoruz. Kekova’da teknemize binip Üçağız’a ulaşıyoruz. Tekne turu ile gezdikten sonra Esmeralda, Tersane ve Hamidiye koyunda yüzme molaları veriyoruz. Tekne turu Simena Köyü, Kekova Adası ve M.Ö II. yüzyılda bir depremle denizin dibine batmış Batık Şehri gördükten sonra Üçağız’da karaya çıkıyoruz . Kasabadan alacağımız dağ kekikleri kokusu ile otobüsümüze binip Noel Babanın yaşamış olduğu Demre üzerinden yol alarak Finike, Bey Dağları üzerinden Kemeri görerek Antalya’ya ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Gezilecek Yerler:

·       Saklıkent

·       Kalkan

·       Kaş

·       Kekova

·       Esmeralde Tersane

·       Hamidiye Koyu

·       Simena Koyu

·       Kekova Adası

·       Kemer

 

Kat Edilecek Mesafe: 290 km

Konaklama: Eremax Hotel (****) vb.

 

6.GÜN

Sabah alacağımız açık büfe kahvaltı ile dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Ayas Turizm’in bir başka organizasyonunda tekrar görüşmek dileği ile sizlere veda ediyoruz.

Kat Edilecek Mesafe: 800 km

 

TURUMUZ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER,

TURA KATILIM ŞARTNAMESİ KULLANICI SÖZLEŞMESİ,

 İPTAL KOŞULLARI, GENEL ŞARTLAR.

Bu destinasyon 5 gece 6 gündüz konaklamalı tur olarak organize edilmiştir.
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanabilir.
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız genel olarak otel, otobüs, uçak tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Otobüslü Turlarda 00-1,99 yaş çocuklarından ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır.
Triple odalarda 3ncü yatak, normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat tahsis edilebilir.
2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.
Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar.
Tüm turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Turların doluluğu arttıkça Tur fiyatları da artmaktadır. Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.
Uçaklı Turlarda Ayas Turizm, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar. Havalimanı değişikliklerinde Ayas Turizm, misafirlerine ücretsiz servis vermek zorundadır.
Ekstra Turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Ayas Turizm’in bir sorumluluğu yoktur. Ekstra Tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Ayas Turizm’in sorumluluğu değildir, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.
Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili Ayas Turizm’in herhangi bir yaptırımı yoktur.
Haftasonu Konaklamalı Turları’nda konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir.
Turlar esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.
Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan Turlardan Ayas Turizm’in sorumluluğu yoktur.
Turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 19 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Ayas Turizm’de saklıdır.
Turun iptali durumunda Ayas Turizm iptalini, iptal koşulları metnindeki gibi bizzat bildirmek zorundadır. Bu durum yasal süreç olduğundan misafirlerin tazminat hakkı yoktur.
Seyahat süresince kullandığımız araçlar ve otellerden ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan Ayas Turizm sorumlu değildir.
Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza olarak tura katılım gerçekleştirildiği gibi uygulanır. Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır. Aksi durumlarda tura katılım gerçekleştirildiği gibi sayılır.

 

İPTAL İADE GÜVENCE PAKETİ VE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI HAKKINDA

İptal iade güvence paketi; Tura çıkış gününden; 72 saat (3 gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunulur. Konaklamalı turlarda sigorta bedeli kişi başı 50 TL’dir.
Zorunlu seyahat sigortası; acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak, tur fiyatının içerisinde uygulama yapılmaktadır. Ayrıca bu durum acentenin, iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası Misafire Ait Özel Harcamadır.)

 

İPTAL KOŞULLARI

    Bu durum yeterli katılımın sağlanmaması, olağan üstü durumlar, deprem, sel vb. afet durumlarda en geç turun hareketinden 1 gün öncesine kadar iptal durumu tarafınıza bildirilir. Herhangi bir ücret kesintisi olmadan ücretiniz tarafınıza iade edilir.

 

GENEL ŞARTLAR

§  Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Tur sirküsü yayımlandığı    …../…../……… tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

§  Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.

§  Rezervasyona düşünülen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.

§  Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.

§  0-6 yaş çocuklarda otel/hotel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

§  Turlarda kademeli fiyat artışı sistemi kullanılabilir.

§  Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. hakları geri iade edilmez.

§  Yeterli sayıya ulaşılmadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar üretici acentede saklıdır. Böyle bir iptal durumunda üretici acente misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

§  Uçaklı Turlarda; uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir.

İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz. Uçaklı tur programlarında “ekonomik sınıf” kullanılmaktadır.

§  Programda aksi belirtilmedikçe, Müze kart Tur fiyatına dahil değildir. Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.

§  Tur Programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir.

§  Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

§  Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Üretici Acente kesinlikle sorumlu değildir.

§  Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanmak zorunda oldukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

§  Turda belirtilen otel/hotel isimleri turda konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir.

§  Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandalet, su ayakkabısı, spor ayakkabı vb.) tercih edilmelidir.

§  Turlarda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.

Otobüsler: 28 – 46 kişi sayılarında kullanılır.

Midibüs: 17 = 27 kişi sayılarında kullanılır.

Minibüs: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

 

 

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, ÜRETİCİ FİRMA OLAN AYAS İSOS TURİZM SEYAHAT OTOMOTİV TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ TARAFINDAN ÜRETİLMİŞ OLUP, AYAS TURİZM BÜNYESİNDE ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, 6502 NO’LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

15 Yıllık Turizm Güvencesi ve Hizmetleri
Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
Lüks Araçlar ile Ulaşım ve Araç içi İkramlar
Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
Konaklamalar
Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği (otel konaklamaları için geçerlidir.)
Zorunlu Seyahat Sigortası
Proğramdaki Tekne Turları
Tüm Öğle Yemekleri
Tüm Özel Harcamalar
Yemeklerde Alınan İçecekler
Müze ve Ören Yerlerine Giriş Ücretleri

Güzergah

Temalar

Tarih ve Kültür
Aile ve Çocuklar
Lüks ve Konfor
Otel ve Konaklama
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

5 Gece ve Üzeri

Ulaşım Tipi

Otobüslü
Mavi Yolculuk

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

Ayas Turizm Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

₺5.280 başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
₺5.280
0 Yorum